REKLAMA:

Kolejne ligowe zwycięstwo FC Zambrów [foto+video]

sport
06.02.2018 r., godz. 21.30
II-ligowa drużyna futsalowa FC Zambrów zanotowała kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem w hali MG1 pokonała w niedzielę KS Grabówkę 9:7.

Ekipa FC Zambrów rozegrała w niedzielę, 4 lutego w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie mecz w ramach 8. kolejki grupy podlaskiej II Polskiej Ligi Futsalu. Jej rywalem była KS Grabówka. Spotkanie znów przyciągnęło do hali MG1 sporą grupę kibiców.

Faworytem byli z pewnością podopieczni Kamila Rosińskiego, którzy z kompletem zwycięstw przystąpili do starcia jako liderzy tabeli, z 15 punktami na koncie. Z kolei KS Grabówka przed tym spotkaniem znajdowała się na 5. miejscu, z dorobkiem 4 punktów.

Mimo znaczącej różnicy punktowej zambrowska drużyna zdawała sobie sprawę, że nie będzie to dla nich łatwy mecz. Już pierwsze starcie tych zespołów pokazało, że KS Grabówka to rywal dość wymagający. Trener FC Zambrów Kamil Rosiński przewidywał, że jego zespół będzie musiał mocno się napocić, aby podtrzymać passę zwycięstw.

Tak też właśnie było w tym meczu. Początek był dość nerwowy i to goście zdobyli pierwszą bramkę, przez co gospodarze musieli gonić wynik. Ekipie FC Zambrów udało się na szczęście wyrównać, a chwilę później wyjść na prowadzenie. Następnie zawodnicy z Grabówki ponownie doprowadzili do remisu. Kolejne minuty należały jednak do gospodarzy. Był nawet moment, w którym zambrowianie mieli czterobramkową przewagę nad przeciwnikiem.

Ostatecznie drużyna FC Zambrów pokonała KS Grabówkę 9:7 i tym samym podtrzymała serię ligowych zwycięstw. Zambrowianie, mając na koncie 18 punktów, nadal są liderami grupy podlaskiej II Polskiej Ligi Futsalu. Tuż za nimi, z taką samą ilością punktów, jest Żubr Drohiczyn. Należy jednak pamiętać, że podopieczni Kamila Rosińskiego mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz z Supraślanką Supraśl.

Futsal Club Zambrów – KS Grabówka 9:7
Strzelcy bramek dla FC Zambrów: Łukasz Frołow x4, Bartosz Nowowiejski x2, Emil Gołaszewski, Kamil Fedorowicz, Łukasz Wiśniewski
Strzelcy bramek dla KS Grabówki: Dawid Jarmoszko x3, Marek Korolewski x2, Grzegorz Pieczywek x2

Wyniki wszystkich spotkań 8. kolejki II PLF:
:: Supraślanka Supraśl – Żubr Drohiczyn 3:17
:: MOKS Słoneczny Stok II Białystok – Hetman Białystok 14:3
:: FC Zambrów – KS Grabówka 9:7

Następny mecz FC Zambrów rozegra 10 lutego na wyjeździe z Hetmanem Białystok. Najbliższe domowe spotkanie zambrowskiego zespołu zaplanowane jest natomiast na 18 lutego. Wówczas przyjdzie im się zmierzyć z Urzędem Miejskim Krynki.

Poniżej zamieszczamy skrót niedzielnego meczu FC Zambrów vs. KS Grabówka.


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: