REKLAMA:

Przekaż 1% podatku na rzecz 3-letniego Davida

społeczeństwo
10.01.2017 r., godz. 13.00
3-letni David mieszka w Belgii. Jego tata pochodzi z Zambrowa. Od urodzenia cierpi na porażrnie mózgowe. Teraz każdy może mu pomóc przekazując 1% podatku za 2016 r. na jego konto.

Trwa kampania podatkowa za 2016 r. Każdy może zdecydować, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu PIT 1% swojego podatku. W ramach cyklu artykułów „Przekaż 1% podatku” prezentujemy osoby i instytucje z Zambrowa i okolic, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku.

Tym razem zachęcamy do pomocy 3-letniemu Davidowi Pruszyńskiemu, który obecnie mieszka z rodzicami w Belgii. Tata chłopca pochodzi z Zambrowa. Davidek urodził się jako wcześniak w 30. tygodniu ciąży. Niestety, po zrobieniu rezonansu mózgu okazało się, że chłopiec ma dużo torbieli po obu stronach istoty białej. Stwierdzono porażenie mózgowe.

- „Dwa miesiące później opuściliśmy szpital i zaczęliśmy rehabilitację. Po roku jak grom z jasnego nieba spadła na mnie kolejna wstrząsająca wiadomość. Dowiedziałam się, że moje maleństwo ma również uszkodzony nerw wzrokowy. Co widzi? Nie wiadomo, bo na razie mówi tylko mama i nie. Ale wiem, że coś widzi, bo jeżeli jestem w odległości jednego metra to wyciąga rączki i woła.” - mówi mama Davida.

Dzisiaj, po dwóch latach i ośmiu miesiącach ciężkiej rehabilitacji, Davidek nie chodzi. Nie potrafi postawić pierwszych kroków przez napięcie mięśniowe w nóżkach i nie zrobi tego, jeżeli nie przejdzie operacji rhizotomii, która polega na przecięciu nerwów odpowiadających za spastyczność. Niestety, koszt takiej operacji przekracza możliwości przeciętnego człowieka. To aż 59 300 $.

Davidek jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz Davida Pruszyńskiego, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2016 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000382243, z dopiskiem cel szczegółowy: 685 pomoc dla Davida Pruszyńskiego. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Davida dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto Fundacji:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „685 pomoc dla Davida Pruszyńskiego”
Jeżeli jesteś z Zambrowa lub powiatu zambrowskiego i w rodzinie masz chorą osobę, która jest podopieczną fundacji mającej status organizacji pożytku publicznego i można na rehabilitację tej osoby przekazywać 1% podatku w ramach kampanii PIT, zgłoś się do redakcji Portalu Zambrow.org (osobiście, telefonicznie lub wysyłając e-mail). Nie odmówimy żadnej potrzebującej osobie ani organizacji.

W kolejnych artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” będziemy prezentować stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.


ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: