REKLAMA:

Żywa szopka w Szumowie

świąteczne
27.12.2016 r., godz. 10.00
W okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy podziwiać szopki w kościołach. Niecodzienną stajenkę przygotowano w Szumowie. Jej atrakcją są żywe zwierzęta: kucyk, owieczki, koziołek, króliki, gołębie i kury.

Na terenie "miniskansenu" tuż obok kościoła parafialnego pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie od czwartku, 22 grudnia można zobaczyć żywą szopkę bożonarodzeniową. W zainscenizowanej stajence w centralnym miejscu umieszczony jest żłóbek z Dzieciątkiem, a tuz obok figury Maryi i św. Józefa oraz pasterzy, anioła i Trzech Króli. Dla najmłodszych wielką atrakcją szopki są żywe zwierzęta: kucyk, owieczki, koziołek, króliki, gołębie i kury.

Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman składa serdeczne podziękowania pracownikom Warsztatów Terapii Zajęciowej i księdzu Marcinowi Ołtarzewskiemu za nieocenioną pomoc w urządzeniu szopki. Dziękuje również wszystkim osobom, które wypożyczyły zwierzęta.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do zwiedzania stajenki.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: