REKLAMA:

O Bożym Narodzeniu w zambrowskiej „Piątce”

świąteczne
27.12.2016 r., godz. 09.30
Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie, podobnie jak wszystkie dzieci na świecie, z niecierpliwością oczekiwały Świąt Bożego Narodzenia.

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie przygotowane przez dzieci z klasy IIIc, pod kierownictwem Grażyny Dąbkowskiej, jasełka. Przedstawienie o Bożym Narodzeniu miało miejsce w piątek 23 grudnia.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa – Zbawiciela świata. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, aniołowie, pasterze, Herod i śmierć. Inscenizacja przeplatana była pięknymi, tradycyjnymi kolędami: „ Przybieżeli do Betlejem”, „ Wśród nocnej ciszy”, „ Jezus Malusieńki”, które zostały zagrane na dzwonkach przez uczniów kl. IIb oraz na fletach przez uczniów kl. IIIc i na skrzypcach przez uczennicę kl. IIIb.

Oprócz cudownych melodii tradycyjnych kolęd i pastorałek można było również usłyszeć współczesną muzykę świąteczną. Każdy podziwiał układy choreograficzne i taneczne do muzyki świątecznej wielu narodowości. Nad całością czuwała s. Justyna Lachowska, która wybrała odpowiednie kolędy, pastorałki i najpiękniejsze świąteczne utwory.

Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami przez nauczycieli, społeczność uczniowską i rodziców. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrał dyrektor SP5 Andrzej Szeligowski, który podziękował wszystkim wykonawcom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości oraz złożył całej Radzie Pedagogicznej, pracownikom szkoły, dzieciom i rodzicom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: