REKLAMA:

Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video]

świąteczne
25.12.2016 r., godz. 06.00
Szopka bożonarodzeniowa kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, 25.12.2016r.
Święta Rodzina, pastuszkowie, Trzej Królowie, zwierzęta. Tacy niezwykli świadkowie stoją przy figurkach Nowonarodzonego Jezusa w zambrowskich świątyniach.

Tradycyjnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowywane są w kościołach kompozycje przestrzenne nawiązujące do stajenki, w której urodził się Jezus. Portal zambrow.org już od kilku lat prezentuje szopki, jakie znajdują się w trzech zambrowskich parafiach. Również i w tym roku odwiedziliśmy z aparatem oraz kamerą każdy z kościołów.

Szopka w najstarszej zambrowskiej świątyni – kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej zlokalizowana jest w lewej nawie, a jej hasło przewodnie to: „Nie było miejsca…”. W tym roku autorzy kompozycji chcieli przypomnieć, co w życiu każdego człowieka powinno być najważniejsze, aby nie zagubić wartości we współczesnym świecie. Piękny dom z ogrodem i kabriolet zdecydowanie kontrastują z ubogą stajenką, w której narodził się Jezus.

W kościele pw. Ducha Świętego szopka umiejscowiona jest w głębi lewej nawy, dzięki czemu odwiedzający mogą niejako „wejść” w atmosferę świąt, poczuć klimat narodzin Jezusa, odcinając się od codziennych trosk. Głównymi pomysłodawcami byli ks. proboszcz Jarosław Olszewski oraz Marcin Szczepański. Oprócz Świętej Rodziny w kompozycji można zobaczyć mędrców, pastuszków i zwierzęta.

„Niech nie gaśnie płomień wiary” – to hasło przewodnie szopki w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie. W stajence usłanej sianem znajdziemy figury zwierząt, pasterzy, wędrowców oraz oczywiście Świętej Rodziny, a do miejsca narodzin Jezusa zmierzają Trzej Królowie. Uwagę przykuwa usytuowany w centralnej części kompozycji ogień – „palący się” płomień wiary.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz video szopek ze wszystkich trzech parafii w Zambrowie.
RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: