REKLAMA:

„Teatr przy stoliku” w Zambrowie [foto]

kultura
19.11.2016 r., godz. 20.00
„Teatr przy stoliku” w Zambrowie
Teatr przy stoliku, wyjątkowa forma prezentacji spektakli, po raz pierwszy zagościł w Zambrowie. Czwórka młodych aktorów zaprezentowała w filii MBP jednoaktówkę Antoniego Czechowa pt. "Niedźwiedź".

W piątkowe popołudnie, 18 listopada w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbyło się spotkanie w ramach przedsięwzięcia pn. „Teatr przy stoliku”. W kameralnym gronie publiczność wysłuchała komedii pt. „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa, którą czytali aktorzy Teatru Młodego Aktora: Ania Banasik, Bartek Sokół, Eryk Dekutowski i Patryk Bołtryk. Opiekę artystyczną nad spektaklem sprawowała Agnieszka Krasinkiewicz.

„Teatr przy stoliku” to oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie dramatów z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów. Młodym aktorom Teatru Młodego Aktora wyszło to bardzo ciekawie. W dowcipny sposób przedstawili historię miłosną.

W „Niedźwiedziu” Smirnow przyjeżdża do majątku wdowy, aby odebrać dług zaciągnięty przez jej zmarłego męża. Utarczki, kłótnie, groźba pojedynku kończą się jednak szczęśliwie. Smirnow zakochuje się w temperamentnej wdówce, a dług idzie w niepamięć.

Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie z teatrem w zambrowskiej bibliotece.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: