REKLAMA:

„O służącej, która pokochała kupca”

kultura
08.11.2016 r., godz. 13.55
„O służącej, która pokochała kupca”
To tytuł spektaklu teatralnego wystawionego w Domu Kultury w Rutkach-Kossakach przez młodzież z grypy teatralnej "Awangarda".

Kolejna premiera grupy teatralnej "Awangarda" miała miejsce w minioną sobotę, 5 listopada w Domu Kultury w Rutkach-Kossakach. Tym razem młodzież wystawiła spektakl według scenariusza Anny Jakubowskiej pt. „O służącej, która pokochała kupca”. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez opiekunkę grupy Reginę Bujno.

Sztuka opowiada o dwóch zwaśnionych ze sobą rodach, które chcą zakończyć wojnę i połączyć swoje państwa. Aby tego dokonać, władcy decydują się na ślub swoich dzieci. Niestety zbuntowany książę i księżniczka nie zgadzają się z postanowieniem rodziców. Jednak, jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się szczęśliwie. W scenie finałowej można zobaczyć piękne wykonanie menueta.

Spektakl został wystawiony w ramach projektu „Teatr – moja pasja” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „Brama na bagna” w Zambrowie.

Jak informuje dyrektor Domu Kultury w Rutkach-Kossakach Grzegorz Banach, następny występ grupy teatralnej „Awangarda” zaplanowany jest na połowę grudnia tego roku. Wówczas wystawione zostaną jasełka.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: