REKLAMA:

Wieczór z muzyką Chopina w Cafe Muza [foto]

kultura
30.10.2016 r., godz. 21.00
Polonezy, nokturny, etiudy i preludia autorstwa Fryderyka Chopina można było posłuchać podczas kameralnego koncertu zambrowskiej pianistki - Małgorzaty Marczyk.

Koncert pt. "Muzyka Chopina" odbył się dzisiejszego wieczoru w kawiarni Cafe Muza w Centrum Kultury w Zambrowie. W wydarzeniu zorganizowanym w ramach cyklu "W krainie muzyki klasycznej" uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców naszego miasta i okolic. Przed publicznością zaprezentowała się pianistka pochodząca z Zambrowa – Małgorzata Marczyk. W programie można było usłyszeć znane kompozycje jednego z najważniejszych polskich kompozytorów Fryderyka Chopina.

- „Dzisiejszy koncert odbywa się z okazji obchodzonej w tym roku 167. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina. Postać Chopina jest dla mnie bardzo ważna. Jako pianistka nie jestem w stanie przywołać tutaj bardziej wartościowego kompozytora, który był przede wszystkim Polakiem. (…) Jeżeli chodzi o wybór repertuaru na dzisiejszy koncert, to był to oczywiście dla mnie wybór bardzo trudny, gdyż nie sposób jest wybrać najpiękniejsze utwory Chopina czy też najsłynniejsze, ponieważ wszystkie bardzo dobrze znamy.” - mówiła przed koncertem Małgorzata Marczyk.

Po każdym utworze zebrana publiczność nagradzała zambrowską pianistkę gromkimi brawami.

- „Wysłuchanie koncertu było przyjemnością, głównie ze względu na dobór repertuaru. Chopin to także mój ulubiony kompozytor, którego utwory sama chętnie gram. W programie znalazły się najbardziej charakterystyczne jego kompozycje. Szczególnie spodobało mi się wykonanie mazurków.” - powiedziała nam Dominika Werpachowska, uczestniczka koncertu.Małgorzata Marczyk– swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jerzego Maciejewskiego. Część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Tallinie w Estonii. W 2013 roku brała udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „I, Culture Orchestra”, zrzeszającym młodych muzyków z Europy Wschodniej, odbywając cykl koncertów w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Od 2014 roku współpracuje z Filharmonią Narodową współtworząc tzw. Małą Estradę – występuje w koncertach Działu Koncertów dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie pracuje jako pianista-akompaniator w Zakładzie Wokalistyki Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: