REKLAMA:

XXI sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]

samorząd
27.10.2016 r., godz. 22.30
Pięć projektów uchwał rozpatrzyli radni gminni podczas dzisiejszej XXI sesji Rady Gminy Zambrów.

W XXI sesji Rady Gminy Zambrów, która odbyła się dzisiaj, 27 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, uczestniczyło 14 radnych.

Sesja rozpoczęła się od nagrodzenia przez wójta Jarosława Kosa zawodników Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin pochodzących z terenu gminy Zambrów. Puchary oraz nagrody rzeczowe za godne reprezentowanie gminy na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej otrzymały:
- Aleksandra Olszewska,
- Karolina Olszewska,
- Zuzanna Szulborska.

Następnie radni przyjęli proponowany porządek obrad, do którego na samym początku sesji wniosek formalny zgłosił radny Kwiryn Włoczewski. Dotyczył on dodania do punktu szóstego podjęcia uchwały w sprawie podniesienia kwoty wynagrodzenia dla Wójta Gminy Zambrów. Ponadto radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji oraz wysłuchali informacji na temat działalności wójta w okresie międzysesyjnym.

Kolejnym punktem dzisiejszych obrad było rozpatrzenie i przyjęcie pięciu projektów uchwał. Dotyczyły one:
:: zmian w budżecie gminy na 2016 rok,
:: ustalenia opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych,
:: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Zambrów dotyczącego części obrębu geodezyjnego Stary Laskowiec,
:: w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów przyjętej jako podstawa obliczania podatku rolnego na obszarze gminy,
:: udzielenia podwyżki dla Wójta Gminy Zambrów.

Wszystkie uchwały oprócz ostatniej zostały przyjęte jednogłośnie. Przy projekcie dotyczącym udzielenia podwyżki nieznaczna większość radnych podjęła decyzję o odrzuceniu tej uchwały. Spowodowane było to tym, że niektórzy z radnych nie uczestniczyli do końca w obradach komisji i o tym pomyśle dowiedzieli się dopiero na dzisiejszej sesji, w związku z czym nie mogli się do niego w odpowiedni sposób odnieść. Jednocześnie rada na czele z przewodniczącym Piotrem Tyszką postanowili przedyskutować ponownie propozycję Włoczewskiego na komisjach i ponownie rozpatrzyć projekt uchwały na grudniowej sesji.

W trakcie sesji radni zostali zapoznani również z informacjami o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Zambrów w roku szkolnym 2015/2016 oraz informacjami Przewodniczącego Rady Gminy i Wójta Gminy o złożonych oświadczeniach majątkowych.

XXI sesja Rady Gminy Zambrów zakończyła się uwagami i wolnymi wnioskami. BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: