REKLAMA:

Miasto Zambrów otrzyma dofinansowanie na opracowanie programu rewitalizacji

samorząd
26.10.2016 r., godz. 09.55
43 podlaskie gminy otrzymają dofinansowanie na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji. Wśród nich znalazł się projekt zgłoszony przez Miasto Zambrów.

Decyzję o przyznaniu 43 podlaskim gminom dofinansowania na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji podjął na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego. Gminy, które otrzymają dotacje, ubiegały się o nie w konkursie ogłoszonym w ramach Programu Pomoc Techniczna. Do podziału w naszym regionie były prawie 3 mln zł, a wartość dotacji dla jednego wnioskodawcy nie mogła przekroczyć 150 tys. zł.

Wnioski na konkurs, trwający od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku zgłosiło w sumie 45 samorządów. Ostatecznie dofinansowanie o wartości 2,8 mln zł trafi do 43 gmin. Jednym z samorządów, które otrzyma dofinansowanie, jest Miasto Zambrów, którego projekt znalazł się na wysokim piątym miejscu na liście rankingowej. Kwota dotacji przewidziana dla naszego miasta wynosi 83 tys. 950 zł.

Przygotowane lub zaktualizowane programy rewitalizacji będą stanowiły podstawę do ubiegania się o wsparcie na działania rewitalizacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Na ten cel przeznaczonych jest w programie prawie 23 mln euro. Na realizację programów gminy mają czas do 31 sierpnia 2017 roku.

W załączniku zamieszczamy tabelę z listą rankingową projektów złożonych w ramach konkursu dotacji na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: