REKLAMA:

„Wierszem o jesieni” mówiły dzieci w SP5

edukacja
21.10.2016 r., godz. 22.00
31 uczniów wzięło udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. Najlepsza okazała się Agata Zaręba z klasy IIe.

W bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie królowała wczoraj jesień. Wszystkie jej atrybuty dzieci mogły odnaleźć w czytelni. Dlaczego? To proste – stanowiły one scenografię. Na jej tle właśnie uczniowie klas drugich recytowali wiersze współczesnych poetów podczas konkursu pod hasłem „Wierszem o jesieni”. Trzeba przyznać, że cieszył się on dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba 31 uczestników. Wszyscy pięknie zaprezentowali przygotowane przez siebie teksty. Poezja „na jesienną nutę” jakby mgiełką magii zasnuła bibliotekę.

Pracom jury przewodniczyła Barbara Kulesza z zaprzyjaźnionego z biblioteką SP5 oddziału pedagogicznego Miejskiej Biblioteki Publicznej. W komisji zasiadły ponadto: Alina Saniewska i Eliza Groszfeld.

Wybór najlepszych recytatorów był niezwykle trudny. Ostatecznie lista zwycięzców przedstawia się następująco:I miejsce:
- Agata Zaręba II e

II miejsce:
- Martyna Pietkiewicz II b
- Katarzyna Redaj II a

III miejsce:
- Maja Malinowska II e
- Barbara Oleksiak II c
- Konrad Trela II a

Wyróżnienie:
- Marcin Gosiewski II c
- Aleksandra Zielińska II e

- „Zwycięzcom gratuluję! Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za udział i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.” – powiedziała nam organizatorka wczorajszego wydarzenia Eliza Groszfeld, nauczyciel bibliotekarz z SP5.

RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: