REKLAMA:

Dzień Edukacji Narodowej w SOSW [foto]

edukacja
19.10.2016 r., godz. 11.30
Msza święta, przemówienia, wręczanie nagród oraz część artystyczna. Tak wyglądały uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w całej Polsce 14 października. Tego dnia uroczysty apel został zorganizowany również w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Długoborzu. Udział w nim oprócz całej społeczności szkolnej wzięli zaproszeni goście, m.in.: proboszcz parafii pw. Świętego Józefa Rzemieślnika w Zambrowie ks. prał. Marian Olszewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sławomir Baran, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Sławomir Skrzypkowski, sierż. szt. Agnieszka Predko z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, nauczyciele emeryci, a także rodzice podopiecznych SOSW.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej koncelebrowanej przez wikariusza parafii pw. Świętego Józefa Rzemieślnika ks. Adama Tomaszewskiego. Następnie głos zabrała dyrektor Katarzyna Jakimiuk-Baran życząc wszystkim pracownikom placówki zdrowia, radości, satysfakcji z każdego przeżytego dnia oraz jeszcze większych sukcesów. W imieniu całego kierownictwa Ośrodka podziękowała za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość, za życzliwość i serdeczność, twórcze myślenie i kreatywne działanie, fantastyczne pomysły i ciekawe inicjatywy oraz cierpliwość w stosunku do uczniów, ale także do problemów, z jakimi boryka się polska oświata.

- „Dzisiejszy dzień, to jeden z ważniejszych dni zapisanych w kartach historii edukacji - święto wszystkich pracowników oświaty czyli Dzień Edukacji Narodowej” - podkreśliła w przemówieniu Katarzyna Jakimiuk-Baran.

Podczas uroczystości głos zabrał również Wicestarosta Stanisław Rykaczewski składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Ponadto wręczył Nagrody Starosty pracownikom ośrodka: Jolancie Dłużniewskiej, Jadwidze Grzyb oraz Grażynie Annie Żebrowskiej. Ponadto z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody swoim pracownikom przyznała również dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Własnoręczne upominki przygotowane przez uczniów i pracowników SOSW otrzymały osoby, które wspierają ośrodek finansowo i duchowo.

- „Są ludzie, którzy nie szczędzą swojego czasu, pieniędzy, zawsze są zaangażowani w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Ludzie, którzy obdarzeni zostali dużo większymi sercami i wrażliwością. Dziękujemy za wsparcie i pomoc jaką ofiarowaliście nam w ciągu minionego roku.” – powiedziała dyrektor SOSW.

Uroczysty apel zakończył się akademią artystyczną w wykonaniu uczniów ośrodka.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: