REKLAMA:

Miesiąc profilaktyki w MG1 [foto]

edukacja
18.10.2016 r., godz. 15.30
Uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie uczestniczyli w dwudniowych warsztatach prowadzonych przez zespół "Na ostatnią chwilę" w ramach miesiąca profilaktyki.

Z inicjatywy zambrowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w dniach 17 i 18 października w hali sportowej przy MG1 odbywały się spotkania z młodzieżą związane z profilaktyką uzależnień. Przez dwa dni specjalne warsztaty przeprowadzili członkowie zespołu „Na ostatnią chwilę”.

Podczas tegorocznego miesiąca profilaktyki członkowie zespołu, oprócz prezentowanej muzyki rockowej, przeprowadzili specjalne warsztaty dla wszystkich klas gimnazjalnych. W trakcie zajęć młodzież miała okazję zbudować miasto z kilku tysięcy drewnianych klocków, przejechać się quadem między pachołkami przy użyciu alkogogli, a także przy użyciu tych specjalnych okularów zagrać w grę wyścigową na platformie Xbox. Dzięki alkogoglom uczniowie gimnazjum mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje człowiek po spożyciu alkoholu.

- „Już po raz czwarty organizujemy miesiąc profilaktyki. Niestety w tym roku pozyskaliśmy nieco mniej pieniędzy niż do tej pory, dlatego mamy mniej rozbudowane zajęcia. Spotykamy się po raz drugi z ekipą Andrzeja Piaseckiego. W poprzedniej edycji spotkanie miało bardziej charakter koncertu z elementami profilaktyki, natomiast w tym roku są to typowo warsztaty profilaktyczne. Młodzież ma możliwość na własnej skórze sprawdzenia, jak to jest poprowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. (...) Najwięcej emocji wśród młodzieży wzbudza możliwość zbudowania tzw. miasta marzeń i sprawdzenie jak łatwo można stracić, to co się buduje przez całe życie, sięgając po używki.” - powiedziała nam Marta Kotowska, pedagog z Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie.

Przypominamy, że zespół „Na ostatnią chwilę” gościł już w Zambrowie w ramach poprzedniej edycji miesiąca profilaktyki. Wówczas w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury młodzież uczestniczyła w koncercie oraz zajęciach z alkogoglami.

Dyrekcja Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie za pośrednictwem naszego Portalu pragnie podziękować Burmistrzowi Miasta Zambrów Kazimierzowi Dąbrowskiemu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwa była realizacja tych działań.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: