REKLAMA:

Długobórz Pierwszy i Drugi zostanie połączony?

samorząd
11.10.2016 r., godz. 09.50
Mieszkańcy Długoborza Pierwszego i Drugiego opowiedzieli się za połączeniem dwóch miejscowości w jedną, natomiast mieszkańcy Zbrzeźnicy wyrazili swoje zdanie na temat zmiany nazwy. Tak przebiegały konsultacje społeczne zorganizowane przez Gminę Zambrów.

Gmina Zambrów przeprowadziła konsultacje społeczne z mieszkańcami Zbrzeźnicy oraz Długoborza Pierwszego i Drugiego w minioną niedzielę, 9 października. Spotkania miały na celu poznanie opinii mieszkańców dotyczących nazw, a także podziałów administracyjnych danych miejscowości.

Mieszkańcy Długoborza Pierwszego i Drugiego w remizie OSP w Długoborzu Pierwszym mogli wyrazić swoje zdanie na temat połączenia obu miejscowości w jedną o nazwie Długobórz. W konsultacji uczestniczyło 109 osób, co dało frekwencję na poziomie około 28%. Za połączeniem tych miejscowości było 106 mieszkańców, przeciw – 2, natomiast jedna osoba się wstrzymała.

W tym samym czasie mieszkańcy Zbrzeźnicy mieli okazję odnieść się w sprawie dotyczącej zmiany nazwy wsi Zbrzeźnica w stosunku do nazwy „Zbrzeżnica”, figurującej w wykazie urzędowych nazw miejscowości i ich części, który stanowi załącznik do rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 12 grudnia 2012 r. Udział w głosowaniu wzięło 129 mieszkańców (frekwencja wyniosła niespełna 53%). 120 osób opowiedziało się za tym, że chce by miejscowość nazywała się Zbrzeźnica, 7 chce mieszkać w Zbrzeżnicy, natomiast 2 mieszkańców oddało nieważny głos.

Gmina Zambrów złoży teraz, za pośrednictwem wojewody podlaskiego, odpowiedni wniosek do Rady Ministrów o zmianę nazw miejscowości. Do dokumentu zostaną dołączone wyniki niedzielnych konsultacji.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: