REKLAMA:

Kolejne wnioski do budżetu Miasta Zambrów trafiły do burmistrza

samorząd
07.10.2016 r., godz. 12.00
Radni KWW Razem Tomasz Kosek i Jacek Olszewski złożyli wnioski do opracowywanego budżetu Miasta Zambrów na rok 2017.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zambrów do 1 października można było składać wnioski do opracowywanego przez burmistrza i komisje Rady Miasta Zambrów budżetu na rok 2017. Z takiej możliwości skorzystali już m.in. radni niezależni Barbara Laszuk i Ryszard Kaźmierczak oraz radni PiS. Dzisiaj publikujemy wnioski radnych KWW Razem Tomasza Koska i Jacka Olszewskiego.

Radny Kosek wnioskuje o rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez sport młodzieżowy, a także o promocję miasta poprzez klub sportowy Olimpia Zambrów, udzielając wsparcia drugoligowej drużynie w wysokości 300 tys. zł. Ponadto postuluje o zmianę ogrodzenia i budowę miejsc parkingowych przy Miejskim Przedszkolu Nr 4 w Zambrowie.

Jacek Olszewski chciałby, żeby w tworzonym budżecie na przyszły rok znalazły się fundusze na remont chodników z jednoczesną przebudową ulicy i stworzeniem nowych miejsc parkingowych na osiedlu przy ul. Grunwaldzkiej. W drugim z postulatów radny Olszewski wnioskuje o wymianę ogrodzenia i bramy wjazdowej Ośrodka Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie. Kolejne zadania dotyczą zagospodarowanie placu miejskiego przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie na park dla mieszkańców ze strefą aktywnego wypoczynku dostosowaną dla osób starszych, a także budowy wiat i stojaków rowerowych w różnych lokalizacjach w Zambrowie.

Warto dodać, że temat budowy wiat i stojaków rowerowych radny Jacek Olszewski poruszał już w 2015 roku w złożonej do Przewodniczącego Rady Miasta interpelacji. Już wtedy radny zaznaczał, że stworzenie infrastruktury związanej z obsługą ruchu rowerowego jest bardzo ważna w naszym mieście, ponieważ mieszkańcy Zambrowa coraz częściej wybierają rower jako środek lokomocji, o czym świadczy udział setek rowerzystów w cyklu „Zambrów na rowery”.

Przypominamy, że po rozpatrzeniu składanych wniosków, ostateczną decyzję o ich uwzględnieniu przy opracowywanym budżecie na przyszły rok podejmuje Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. 

Pisma radnych miejskich z KWW Razem prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załączniki pdf.

BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: