REKLAMA:

„Święto pieczonego ziemniaka” w Pęchratce Polskiej

edukacja
06.10.2016 r., godz. 11.00
Gry i zabawy integracyjne, tworzenie śmiesznych ludzików z warzyw, a także przygotowywanie i degustacja potraw. Tak przebiegały obchody "Święta Pieczonego Ziemniaka" w Pęchratce Polskiej.

„Święto Pieczonego Ziemniaka” odbyło się w czwartek, 29 września w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pęchratce Polskiej. Pomysłodawcami i organizatorami tej imprezy byli Koło Gospodyń Wiejskich oraz Szkoła Podstawowa w Pęchratce Polskiej. W wielopokoleniowym spotkaniu integracyjnym uczestniczyli mieszkańcy wsi Pęchratka Polska i Rynołty.

W trakcie imprezy uczniowie szkoły wzięli udział w różnych zabawach oraz konkursach plastycznych i sprawnościowych. Z ziemniaków oraz warzyw dzieci wykonały śmieszne ludziki i inne stworki, wśród których znalazły się m.in.: gąsienica z ziemniaka, myszka z buraka czy ludziki z kalarepki i ziemniaka. Ponadto starsi uczniowie uczestniczyli wraz z mamami i babciami w przygotowywaniu warzywnych potraw.

Kulminacyjnym punktem tego święta był poczęstunek. Na uczestników czekała zupa dyniowa, babka ziemniaczana, racuchy z cukinii, pieczone ziemniaki z  kiełbaskami, surówka z kapusty i marchwi.

Warto dodać, że wrześniowa impreza była kolejnym działaniem w ramach projektu „Z apetytem na życie”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania „Brama na bagna” w Zambrowie.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: