REKLAMA:

Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”

edukacja
05.10.2016 r., godz. 11.00
Nietypowy tydzień w zambrowskiej „Trójce”
Miniony tydzień był dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie niezwykle atrakcyjny i pouczający. Wszystkie dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę i doskonale się przy tym bawić.

Poniedziałek, 26 września upłynął w zambrowskiej „Trójce” pod znakiem edukacji filmowej. W gościnnej sali kinowej MOK uczniowie zgłębiali tajniki powstawania reklam. Młodsi, wspólnie z prelegentem, tworzyli własną reklamę, natomiast starsi - rozmawiali o charakterystycznych dla reklamy środkach wyrazu. Lekcje w kinie zakończyły projekcje filmów, które miały wiele wspólnego z reklamą.

Kolejny dzień dał dzieciom szansę poznania języków obcych. Stało się to za sprawą pań bibliotekarek, które zaprosiły dzieci do udziału w obchodach Dnia Języków Obcych. Obecni podczas spotkania goście nie tylko zaprezentowali uczestnikom mało znane im języki - włoski, hiszpański, rumuński, lecz także nauczyli kilku podstawowych zwrotów. Było pouczająco i zabawnie, zwłaszcza, gdy wspólnie śpiewano po francusku znany kanon „Panie Janie…”.

Kolejną edukacyjną atrakcją poprzedniego tygodnia była wizyta w SP3 kina sferycznego. To nowoczesna forma edukacji działająca na wyobraźnię odbiorców. W środku sporych rozmiarów kopuły uczniowie podziwiali panoramiczne obrazy, mając jednocześnie wrażenie znajdowania się w środku obserwowanych wydarzeń. Projekcjom towarzyszyły niezwykłe emocje, zwłaszcza, że młodsi uczniowie mieli okazję zajrzeć do wnętrza ludzkiego umysłu, a starsi poznać tajemnicę nocy polarnej.

Nie mniej atrakcyjnie upłynęło uczniom „Trójki” piątkowe popołudnie. Odbyło się wówczas pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była twórczość sir A. Conan Doyle’a, a zwłaszcza jego opowiadania z Sherlockiem Holmsem w roli głównej. Młodzi miłośnicy książek próbowali podczas ożywionej dyskusji określić, dlaczego kryminały pasjonują czytających. Podjęli także próbę rozwiązania zagadki kryminalnej, co okazało się dla nich nie lada wyzwaniem.

Co prawda rozpoczął się już kolejny tydzień nauki, ale na pewno wiedza zdobyta podczas minionego tygodnia zostanie przez uczniów wykorzystana, a o atrakcjach będzie się mówić jeszcze przez kolejne dni.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: