REKLAMA:

XX sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja]

samorząd
30.09.2016 r., godz. 21.00
XX sesja Rady Gminy Szumowo
Nad 8 projektami uchwał pochylili się dzisiaj radni z Szumowa podczas XX sesji Rady Gminy.

XX sesja Rady Gminy Szumowo odbyła się dziś, 30 września w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Uczestniczyło w niej 12 radnych.

Zanim radni przeszli do głosowania nad uchwałami, wcześniej wysłuchali sprawozdania z działalności wójta w okresie między sesjami. Wójt Jarosław Cukierman mówił m.in. o zakończonych inwestycjach, w tym budowie skansenu, sali gimnastycznej w Srebrnej czy termomodernizacji Zespołu Szkół w Szumowie. Mówił także o planowanej inwestycji drogowej, która dotyczy budowy ul. Leśnej w Szumowie. Urząd Gminy ogłosił już nawet przetarg na to zadanie.Wójt mówił także, że Gmina przygotowuje się do rozpisania nowego przetargu na dowóz dzieci do szkół.

Następnie radni jednogłośnie przyjęli osiem projektów uchwał. Dotyczyły one:
:: zmian budżetu gminy na 2016 rok,
:: wskazania wstępnego miejsca lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Szumowo,
:: ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie stawek opłaty targowej,
:: ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szumowo,
:: ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie podziału Gminy Szumowo na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych,
:: ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie określenia zasad nabycia, zbycia i obciążenia nieruchomości oraz zasad ich wydzierżawiania lub najmu,
:: udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Zambrowskiemu (dokument dotyczy rozliczenia za zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Szumowo)
:: zmiany uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu (dokument dotyczy zwiększenia o 15 tys. zł dofinansowania budowy budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szumowie).

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z XX sesji Rady Gminy Szumowo.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: