REKLAMA:

XX Sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]

samorząd
23.09.2016 r., godz. 22.00
Dwa projekty uchwał przyjęli radni gminni podczas dzisiejszej XX Sesji Rady Gminy Zambrów.

W XX sesji Rady Gminy Zambrów, która odbyła się dzisiaj, 23 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, uczestniczyło 14 radnych.

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia proponowanego porządku obrad i protokołu z poprzedniej sesji. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, który przedstawił radnym informacje na temat działalności w okresie międzysesyjnym.

Kolejnym punktem dzisiejszych obrad było rozpatrzenie i przyjęcie dwóch projektów uchwał. Pierwszy z nich dotyczył zmian w budżecie gminy na 2016 rok, zaś drugi nadania Odznaki Honorowej Gminy Zambrów, która zostanie wręczona podczas jutrzejszych obchodów 25-lecia Gminy Zambrów. Radny Krzysztof Koliński zwrócił się z wnioskiem o przyznanie dodatkowej odznaki dla pierwszego Wójta Gminy Zambrów – Kazimierza Krajewskiego. Propozycję radnego Kolińskiego poparł radny Kwiryn Włoczewski.

- „Jak robi się listę osób zasłużonych, to normalną sprawą jest, że się kogoś pominie. Nie wiem, jakie będzie zdanie szanownej Rady, ale osobą, która tworzyła najpierw ten urząd z obecnym sekretarzem, był pierwszy wójt Marcel Kazimierz Krajewski. Jeśli nie jest za późno, to ja bym wnioskował za tym, żeby tę osobę uhonorować, bo on tę Gminę po raz pierwszy tworzył.” - mówił radny Krzysztof Koliński.

W związku z wnioskiem formalnym przewodniczący Piotr Tyszka ogłosił dziesięciominutową przerwę, podczas której radni większością głosów uznali, żeby nie wprowadzać żadnych zmian w przygotowanej już liście, stwierdzając, że będzie jeszcze okazja do przyznania odznak dla kolejnych osób zasłużonych.

Warto dodać, że w dzisiejszych obradach uczestniczył również Starosta Zambrowski Robert Rosiak, który przedstawił radnym, jak przebiega największa inwestycja Powiatu realizowana przy wsparciu finansowym gminy Zambrów – remont dróg powiatowych Długobórz-Czartosy i Czartosy-Nowy Borek.

XX Sesja Rady Gminy Zambrów zakończyła się uwagami i wolnymi wnioskami.

Poniżej retransmisja z dzisiejszych obrad.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: