REKLAMA:

Sensei Skander z 4 dan

sport
01.09.2016 r., godz. 14.00
Instruktor Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin Sensei Skander Youssif zdał egzamin na 4 dan podczas międzynarodowego szkolenia Karate Kyokushin IKO Poland Summer Camp 2016.

Międzynarodowe szkolenie Karate Kyokushin IKO Poland Summer Camp 2016 odbyło się w dniach 18-21 sierpnia w Lublinie. Obóz jest cykliczną imprezą, która po raz szósty ściągnęła do Polski czołowych zawodników oraz instruktorów nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. W tym roku miasto gościło 250 karateków z 67 polskich klubów oraz z 15 innych krajów m.in.: Austrii, Algierii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii. Wśród nich nie zabrakło również przedstawiciela Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin Sensei Skandera Youssfi.

Karatecy większości klubów krajowych oraz członkowie Kadry Narodowej Polski intensywnie trenowali pod okiem najlepszych światowych szkoleniowców - Sensei Riyuji Isobe z Brazylii (4 miejsce na Wagowych Mistrzostwach Świata) oraz Shihan Katsuhito Gorai 6 dan (dyrektor Międzynarodowego Departamentu organizacji IKO Kyokushinakikan) – zawodnicy doskonalili swoją technikę i pogłębiali wiedzę o karate.

Uczestnicy szkolenia trenowali w grupach, opracowując podstawy kihon geiko, ido geiko oraz kata z Shihan Gorai, a także skupiając się na technikach i kombinacjach do walki karate. Ponadto kadra sędziowska wzięła udział w kursie z nowymi przepisami, które wprowadzono z okazji przyłączenia karate do Olimpiady 2020 w Tokio oraz z możliwością zaliczenia testu na licencję Sędziego Międzynarodowego IKO.

Zwieńczeniem lubelskiego seminarium był egzamin na stopnie kyu i dan, do którego przystąpił Sensei Skander Youssfi. Test trwał dwa dni, składał się z egzaminu z technik (kihon i kata), ćwiczeń sprawnościowych tj. przeskoki przez kija, chodzenia na rękach, 100 pompek oraz 40 walk ze zmieniającymi się przeciwnikami. Sensei Skander egzamin zakończył sukcesem zdobywając 4 dan.

Sensei Skanderowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: