REKLAMA:

Olimpia dostała kolejne pieniądze od Miasta. Tym razem 350 tysięcy

samorząd
09.08.2016 r., godz. 14.00
Zambrowski Klub Sportowy "Olimpia" otrzymał kolejny duży zastrzyk pieniędzy z budżetu Miasta. Tym razem z projektu pn. "Współzawodnictwo pomiędzy zawodnikami uczestniczącymi w treningach i rozgrywkach ligowych powyżej IV ligi". Kwota przyznanej dotacji wynosi 350 tys. zł.

Samorząd Miasta Zambrów co roku wspiera rozwój sportu w naszym mieście. Najwięcej pieniędzy każdego roku otrzymuje Olimpia Zambrów, która już drugi rok z rzędu występuje na szczeblu II ligi centralnej. Ten rok pod względem dofinansowania klubu przez Miasto może okazać się jednak rekordowy, bowiem samorząd rozstrzygnął niedawno kolejny otwarty nabór wniosków do projektu wspierającego rozwój sportu w zakresie realizacji programów szkolenia sportowego.

Chodzi o zadanie pod nazwą „Współzawodnictwo pomiędzy zawodnikami uczestniczącymi w treningach i rozgrywkach ligowych powyżej IV ligi w okresie od 01.01.2016 r. do 31.12.2016 r.”. Do konkursu przystąpił jedynie Zambrowski Klub Sportowy „Olimpia”, który na projekt warty 437,5 tys. zł otrzymał 350 tys. zł dofinansowania z budżetu Miasta Zambrów.

Przypomnijmy, że na początku tego roku Miasto, w ramach innych naborów do projektów wspierających rozwój sportu w naszym mieście, przekazała Olimpii w sumie 360 tys. zł, z czego 40 tys. stanowi kwota przeznaczona z program pod nazwą „Przedsięwzięcie realizowane przez kluby sportowe w zakresie sportów drużynowych, uczestniczących w cyklu systematycznych rozgrywek województwa podlaskiego w kategoriach młodzieżowych”, a 320 tys. zł – z programu pod nazwą „Przedsięwzięcie realizowane przez klub sportowy uczestniczący w cyklu systemowych rozgrywek sportowych powyżej IV ligi, które w sposób bezpośredni przyczyni się do rozwoju sportu na obszarze miasta Zambrów”.

W sumie więc, w ramach trzech naborów do projektów wspierajacych rozwój sportu, Miasto przekazało w tym roku Olimpii 710 tys. zł. W proporcji do ogólnego budżetu samorządu jest to kwota bardzo duża, którą z pewnością mogą zambrowskiemu klubowi pozazdrościć niektóre inne kluby II-ligowe, wspierane znacznie mniejszymi kwotami bądź wcale przez macierzyste samorządy.

Przypomnijmy, że od pewnego czasu Olimpia Zambrów borykała się z problemami finansowymi. Od kilku lat poziom sportowy klubu przewyższał ten finansowy. Miasto i klub próbowały co prawda znaleźć sponsora strategicznego na lokalnym rynku, jednak bezskutecznie. Sytuacja z miesiąca na miesiąc była coraz gorsza. Pomimo wsparcia finansowego samorządu, Olimpia nadal nie miała zapewnionego bezpiecznego bytu ekonomicznego. Doprowadziło to do przekazania klubu w połowie lipca warszawskiej spółce, która ma wyprowadzić klub na prostą. Było to jedyne wyjście, aby ratować Olimpię przed degradacją ze względów finansowych do IV ligi.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: