REKLAMA:

Kolejna nawałnica nad powiatem zambrowskim

straż
12.07.2016 r., godz. 09.30
Dziesięć razy interweniowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Akcje te były związane z usuwaniem skutków wczorajszej wichury.

W miniony poniedziałek, 11 lipca pogoda uległa załamaniu. Silny wiatr i burze z gradem spowodowały wiele szkód na terenie całej Polski. W powiecie zambrowskim strażacy z Państwowej Straży Pożarnej interweniowali dziesięć razy.

W głównej mierze wczorajsze akcje strażaków były związane z usuwaniem wiatrołomów z dróg gminnych oraz powiatowych, a także zabezpieczaniem budynków, w których zostały uszkodzone dachy. Dwa z nich zostały zniszczone w miejscowości Pęsy-Lipno (dom oraz budynek gospodarczy), natomiast trzy – w miejscowości Kołomyja (dom i dwie stodoły).

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu wystąpiło już kilka podobnych nawałnic, w związku z tym przypominamy naszym czytelnikom, jak należy zachować się podczas takich załamań pogody. Podczas silnych wiatrów należy usunąć z balkonów, tarasów i parapetów rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. W miarę możliwości powinno się wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe. W czasie silnych wiatrów i nawałnicy nie należy podchodzić do okien i drzwi. 

Jeżeli podczas podróży samochodem zaskoczą nas bardzo silny wiatr lub intensywne opady deszczu lub gradu, najlepiej zatrzymać się i poszukać bezpiecznego schronienia. Należy pamiętać, aby nie stawać i nie parkować samochodu pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi. Bezwzględnie nie szukać schronienia pod lekkimi konstrukcjami tj. wiaty autobusowe. Nawałnicę najlepiej przeczekać w budynku. BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: