REKLAMA:

Nawałnica przeszła nad powiatem zambrowskim

straż
27.06.2016 r., godz. 19.00
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz z OSP z powiatu zambrowskiego interweniowali podczas minionego weekendu 15 razy. Interwencje były związane z usuwaniem skutków nawałnicy, która przeszła nad naszym regionem.

W minioną niedzielę, 26 czerwca pogoda uległa załamaniu. Zaczął wiać silny wiatr i padać deszcz. Zmiana pogody spowodowała skutki, z którymi zmagali się strażacy z powiatu zambrowskiego.

Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie interweniowały aż 15 razy. Większość z nich dotyczyła usuwania z dróg połamanych drzew i konarów. Uszkodzone zostały również dwa dachy w miejscowości Srebrny Borek. Ponadto na terenie Zambrowa, przy ul. Grunwaldzkiej opady deszczu spowodowały wyrwę w jezdni.

- „Jedno zdarzenie miało miejsce również przy drodze wojewódzkiej w miejscowości Mężenin. Drzewo spadło na liny średniego napięcia. Służby energetyczne wyłączyły zasilanie, natomiast strażacy usunęli to drzewo.” - powiedział nam kpt. Łukasz Chankowski, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Zambrowie.

Jak informuje nas kpt. Łukasz Chankowski, strażacy PSP również dzisiaj usuwali skutki wczorajszej nawałnicy. W większości przypadków były to wiatrołomy na terenie Zambrowa, m.in. przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości.

Przypominamy, że podczas silnych wiatrów należy usunąć z balkonów, tarasów i parapetów rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. W miarę możliwości powinno się wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe. W czasie silnych wiatrów i nawałnicy nie należy podchodzić do okien i drzwi. 

Jeżeli podczas podróży samochodem zaskoczą nas bardzo silny wiatr lub intensywne opady deszczu, najlepiej zatrzymać się i poszukać bezpiecznego schronienia. Należy pamiętać, aby nie stawać i nie parkować samochodu pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi. Bezwzględnie nie szukać schronienia pod lekkimi konstrukcjami tj. wiaty autobusowe. Nawałnicę najlepiej przeczekać w budynku. BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: