REKLAMA:

Karatecy z ZKKK znowu z medalami

sport
21.06.2016 r., godz. 13.00
Kolejny wspaniały sukces karateków z Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin. Tym razem młodzi sportowcy przywieźli medale z Otwartego Turnieju Karate Kyokushin IKO w Białymstoku.

I Otwarty Turniej Karate Kyokushin IKO odbył się w minioną sobotę, 18 czerwca w Białymstoku. W imprezie uczestniczyło 170 zawodników z 16 klubów z całej Polski oraz 2 kluby z Białorusi. Nie mogło tam również zabraknąć podopiecznych Anny Kaczyńskiej-Youssfi i Skandera Youssfi.

Karatecy z Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin przywieźli z tej imprezy siedem medali. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Joanna Grosfeld i Robert Olszewski, którzy po raz pierwszy wystartowali w konkurencji Kumite. Robert po dwóch bardzo mocnych pojedynkach z przeciwnikami ze starszym stopniem zajął pierwsze miejsce, a Joanna zajęła drugą lokatę, pokonując swoje przeciwniczki przed czasem. Do grona złotych medalistów dołączyły Oliwia Stepczyńska, siostry Karolina i Aleksandra Olszewskie, które w zeszły weekend również wywalczyły wysokie miejsca na mistrzostwach w Austrii. Bardzo dobre walki stoczyli Adrian Wardziński i Zuzanna Szulborska, zdobywając drugie miejsca. Barwy Zambrowa reprezentował również Jakub Konarzewski, który tym razem nie zdobył medalu, ale pokazał dużego ducha walki w swoim pojedynku i zdobył nowe doświadczenie.

"To ostatni turniej dla Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin w tym bardzo udanym sezonie. Widzę, jak moi uczniowie rozwijają swoje umiejętności poprzez treningi i coraz bardziej się doskonalą. Świadczą o tym ich wywalczone medale i zdobyte doświadczenie. Myślę, że podążają dobrą drogą karate, którą przede wszystkim jest: szacunek, pokora, dyscyplina i wytrwałość.” - mówi Sensei Skander.

Nowy sezon zaczyna się już we wrześniu, a pierwszy start w październiku. Będą to Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, których to Zambrowski Klub Karate będzie organizatorem. Na zakończenie sezonu już za tydzień, 24 - 26 czerwca odbędzie się letni obóz karate w Rucianem-Nidzie.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: