REKLAMA:

Zagospodarowują teren wokół ŚDS [foto]

inwestycje
04.05.2016 r., godz. 11.20
Zagospodarowują teren wokół POW
Zagospodarowanie terenu przy budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie to kolejny już etap prowadzonej przy ul. Legionowej inwestycji.

Najpierw była termomodernizacja, później prace związane z odwodnieniem działki. Teraz przyszedł czas na ostatni etap, czyli zagospodarowanie terenu. Mowa o trwającej przy budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie inwestycji w zakresie przebudowy nawierzchni, zieleni i ogrodzenia oraz instalacji oświetlenia i monitoringu.

Prace, które pochłoną ponad 372 tys. zł, obejmują wykonanie nawierzchni utwardzonych, nawierzchni zielonych, nowego ogrodzenia działki, montaż elementów malej architektury, wykonanie instalacji oświetlenia zewnętrznego i instalacji monitoringu wizyjnego oraz instalacji domofonowej. Ponadto robotnicy muszą wykonać wszystkie roboty budowlane niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego, w tym m.in. przełożyć istniejący chodnik i opaskę dostosowując się do projektowych rzędnych inwestycji, a także dokonać regulacji istniejących studzienek i wpustów ulicznych. Do przedmiotu zamówienia zaliczono również wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej elementów zagospodarowania działki.

Pracami zajmuje się litewska firma UAB „SIAULIU PLENTAS”. Na przeprowadzenie wszystkich robót przedsiębiorstwo ma czas do końca czerwca bieżącego roku.

Przypomnijmy, że w minionym roku samorząd Powiatu Zambrowskiego przeprowadził na terenie ośrodka dwie inne inwestycje. Pod koniec października zakończyły się prace związane z wykonaniem elewacji budynku, natomiast pod koniec roku przeprowadzono roboty związane z odwodnieniem działki, na której znajduje się budynek ŚDS. Oba zadania pochłonęły wówczas 316 tys. zł.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: