REKLAMA:

Dzień Otwarty w OSP Rutki [foto+video]

straż
03.05.2016 r., godz. 21.00
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rutkach przygotowali dla mieszkańców gminy Dzień Otwarty poprzedzony uroczystą mszą świętą w intencji strażaków.

Z okazji Dnia Strażaka przypadającego na 4 maja druhowie z OSP w Rutkach przygotowali dla mieszkańców gminy Dzień Otwarty. Impreza poprzedzona została uroczystą mszą świętą w intencji strażaków.

W ramach Dnia Otwartego każdy mógł dziś zwiedzić strażnicę, zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki, zobaczyć jakim sprzętem ratowniczym dysponuje i w jaki sposób wykorzystuje go do ratowania mieszkańców. Była również możliwość wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w trzech grupach wiekowych: Iskierki (7-11 lat), Płomyki (12-15 lat) oraz Ogniki (16-18 lat).

Warto zaznaczyć, że największe zainteresowanie działaniami straży wykazywali najmłodsi mieszkańcy gminy Rutki. Dzieci chętnie zaglądały do samochodów pożarniczych, uczestniczyły w nauce pierwszej pomocy, a także późniejszej wodnej zabawie. Na pamiątkę przybyłe dzieci i młodzież zostali wyposażeni w odblaskowe breloczki, które pozwolą im być lepiej widocznymi na drodze.

Jak zapowiadają druhowie z Rutek, to nie ostatnia tego typu akcja. Już teraz zapowiadają niespodziankę na Dzień Dziecka.

Zachęcamy do obejrzenia materiału video z dzisiejszego Dnia Otwartego w OSP Rutki.
RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: