REKLAMA:

Pożar sześciu pojazdów na DK8 [foto]

straż
26.04.2016 r., godz. 08.30
Całkowite zniszczenie sześciu pojazdów i pięciu barier dźwiękochłonnych oraz energochłonnych. To skutki pożaru samochodu ciężarowego z lawetą jadącego drogą krajową nr 8. Aktualnie ruch na tej drodze odbywa się płynnie.

Dzisiaj w nocy, około godziny 1.15 na drodze krajowej nr 8 doszło do pożaru samochodu ciężarowego przewożącego na lawecie samochody osobowe i busy.

Jak udało nam się dowiedzieć, zdarzenie miało miejsce kilkaset metrów od wjazdu na obwodnicę Zambrowa od strony Warszawy. Jadąca tą drogą ciężarowa scania z lawetą z ośmioma samochodami osobowymi i busami z nieustalonych dotąd przyczyn zaczęła się palić. Kierowca oraz pasażer - obywatele Litwy, widząc co się dzieje, zjechali na pobocze i próbowali sami ugasić pożar. Niestety nie udało się, a ogień rozprzestrzenił się również na bariery dźwiękochłonne i energochłonne.

Z żywiołem walczyło 25 strażaków z sześciu zastępów. Na skutek pożaru uległo całkowitemu zniszczeniu sześć samochodów, w tym ciągnik siodłowy, a także pięć barier ustawionych przy drodze.

W związku z pożarem na DK8 ruch wstrzymany był przez kilka godzin. Jak informuje nas oficer prasowy KPP w Zambrowie asp.szt. Kamil Kowalczyk, aktualnie ruch odbywa się płynnie jednym pasem. Na miejscu zdarzenia wciąż pracują pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy usuwają uszkodzone bariery. Na czas prac GDDKiA na odcinku około 100 metrów zostanie postawione ograniczenie prędkości do 90 km/h.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: