REKLAMA:

Budowa parku miejskiego zbliża się ku końcowi [foto]

inwestycje
03.11.2015 r., godz. 14.00
Do połowy listopada powinien zostać zakończony pierwszy etap budowy nowego parku miejskiego na terenie Zambrowa. Sprawdzamy, jak wyglądają aktualnie prace na miejscu budowy i czy wyznaczony termin zostanie dotrzymany.

Od początku sierpnia prowadzone są prace przy budowie parku miejskiego pomiędzy ulicą Cmentarną, terenem kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, rzeką Jabłonką oraz terenem istniejącego parku. Roboty prowadzi zambrowska firma PHU Plumbers Mariusz Zbigniew Bacher.

Na placu budowy zakończone zostały już prace związane z torem pumptrack. Wyznaczone zostało również miejsce na przyszły plac zabaw oraz ułożona większa część alejek z kostki brukowej. Aktualnie robotnicy kontynuują prace związane z układaniem alejek oraz instalacją monitoringu.

Przypominamy, że według ustaleń przetargowych, roboty mają zakończyć się do połowy listopada br. Jak informuje nas naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Włodzimierz Łąka, wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem i nic nie wskazuje na to, że roboty się przedłużą.

Warto zaznaczyć, że tegoroczna inwestycja przy ul. Cmentarnej nie obejmuje wykonania nasadzeń drzew i krzewów oraz założenia trawników, a także montażu zabawek oraz elementów małej architektury (ławek, tablic, koszy na śmieci, stojaków na rowery). Roboty te zawarte są w projekcie budowlanym, ale będą stanowić kolejny etap realizacji tej inwestycji.

Koszt pierwszego etapu prac wyniesie 881 tys. zł.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: