REKLAMA:

Ruszyła VI edycja Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

kultura
04.12.2013 r., godz. 06.05
Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie ogłosiła Powiatowy Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs organizowany jest po raz szósty. Termin nadsyłania zgłoszeń i szopek upływa 7 stycznia 2014 r.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych (prace oceniane będą w trzech kategoriach). W konkursie startować mogą zarówno uczniowie indywidualnie, jak i grupy uczniów (max. 3 osoby). Celem konkursu jest kultywowanie wśród młodzieży tradycji budowy szopek bożonarodzeniowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych.

Chcąc wziąć udział w konkursie należy w terminie do 7 stycznia 2014 roku wysłać pisemne zgłoszenie, na formularzu zamieszczonym poniżej, na adres: Bursa Szkolna nr 1 w Zambrowie, ul. Obwodowa 2, 18-300 Zambrów, faksem na nr 86 271 26 34 lub pocztą elektroniczną na adres sekretariat.bursa@powiatzambrowski.com, a następnie nie później niż 7 stycznia nowego roku, dostarczyć do Bursy własnoręcznie wykonaną szopkę.

Organizatorzy podkreślają, aby dostarczane szopki były stabilne. Ich elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by nie przesuwały się podczas przenoszenia. Ponadto szopki należy opatrzyć metryczką zawierającą: imię i nazwisko autora lub autorów, wiek, nazwę placówki, imię i nazwisko opiekuna.

Podczas oceny szopek bożonarodzeniowych jury konkursowe będzie zwracało szczególną uwagę na ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie materiałów, motywy regionalne, wkład pracy, estetykę pracy oraz trwałość konstrukcji i walory plastyczne. Ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2014 roku. Następnie szopki będą wystawiane w Bursie Szkolnej nr 1 w Zambrowie, gdzie wszyscy mieszkańcy Zambrowa i powiatu będę mieli okazję oglądać szopki konkursowe.

Przypominamy, że w styczniu br. w piątej edycji konkursu na Najpiękniejszą Szopkę w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła praca wykonana przez ucznia z Zespołu Szkół w Kołakach Kościelnych Marka Ożarowskiego, w kategorii gimnazjów za najpiękniejszą uznano szopkę Martyny Jabłeckiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła praca Łukasza Szymkowskiego z Bursy Szkolnej Nr 1 w Zambrowie.

W imieniu organizatorów konkursu zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe.

ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: