REKLAMA:

„Sex afera” badana przez prokuraturę w Łomży

policja
13.06.2013 r., godz. 12.40
Sprawa o podtekście seksualnym, w którą mogły być zaangażowane osoby małoletnie i funkcjonariusze policji z Zambrowa, badana jest przez prokuraturę w Łomży.

Prokuratura łomżyńska potwierdziła dziś, że badana jest sprawa „sex afery” w Zambrowie. Sprawę od wtorku przejęła Prokuratura Okręgowa w Łomży z uwagi na to, że występuje w niej wątek funkcjonariuszy policji z Zambrowa.

Jak powiedziała nam dziś rano rzecznik łomżyńskiej prokuratury Maria Kudyba – wykonywane są obecnie czynności procesowe. Nawet dziś przesłuchiwani są świadkowie.

Dochodzenie, jak na razie, prowadzone jest „w sprawie”. Jest na początkowym etapie. Nikomu jeszcze nie postawiono żadnych zarzutów. Prokurator Kudyba powiedziała, że do badających sprawę dochodziły różne pogłoski i wersje, jednak sprawę należy zbadać dokładnie.

Jak ujawniła w dniu dzisiejszym prokurator Maria Kudyba – postępowanie dotyczy czynów przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Wiadomo, że sprawa może dotyczyć dwóch funkcjonariuszy policji w Zambrowie oraz osób małoletnich, czyli w wieku od 15 do 18 lat.

- „Sprawa dotyczy młodych kobiet przebywających na terenie jednej z placówek w powiecie zambrowskim, w której zamieszkuje młodzież.” - powiedział nam dziś oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, st. asp. Kamil Kowalczyk.

Na chwilę obecną prokuratura nie postawiła jeszcze nikomu zarzutów. Nie wiadomo nawet jaka będzie klasyfikacja karna czynów, ponieważ, jak podkreśla łomżyńska prokuratura, sprawa jest dopiero na początkowym etapie. Prokuratorzy muszą przesłuchać wielu świadków, zbadać różne wątki w sprawie. Dopóki tego nie zrobią, nie mogą nic więcej powiedzieć, ani sformułować zarzutów. Te będą mogły zostać postawione, jak już śledczy sprecyzują co tak naprawdę się wydarzyło.

Prokurator Maria Kudyba zapewniła, że gdy tylko będzie więcej ustaleń w sprawie, gdy tylko będzie wiadomo co się wydarzyło i gdy postawione będą zarzuty, natychmiast poinformuje o tym czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org. Podkreśliła, że zdaje sobie sprawę, że jest to temat ważny, interesujący opinię publiczną, która w dzisiejszych czasach domaga się jak najszybciej wiedzieć jak najwięcej, dlatego jak tylko prokuratura będzie mogła powiedzieć cokolwiek więcej, my pierwsi będziemy mogli to wiedzieć.

Niezależnie od wyniku prokuratorskiego śledztwa, w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie wszczęte zostało postępowanie dotyczące „korzystania z płatnych usług seksualnych młodych kobiet, przez dwóch funkcjonariuszy Komendy Policji w Zambrowie”.

- „Policja zambrowska wyjaśnia, czy nie doszło do naruszenia zasad etyki zawodowej.” - mówi oficer prasowy zambrowskiej policji st. asp. Kamil Kowalczyk.

Na chwilę obecną dwóch funkcjonariuszy zostało zawieszonych w wykonywaniu czynności służbowych. Jak powiedział nam oficer Kowalczyk - postępowanie może zakończyć się uniewinnieniem, naganą, ostrzeżeniem lub zwolnieniem ze służby.

RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: