REKLAMA:

Szansa na zajęcia fotograficzne

społeczeństwo
15.02.2013 r., godz. 06.10
Jest szansa na profesjonalne zajęcia z fotografii w Zambrowie. Wystarczy tylko zagłosować na projekt obywatelski, który właśnie walczy o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Województwo Podlaskie jest pierwszym województwem w Polsce, które daje mieszkańcom możliwość decydowania, na co wydane zostaną pieniądze z kasy województwa. Każdy mieszkaniec Podlasia, który ukończył 16 lat może zagłosować na wybrany projekt w ramach inicjatywy Budżetu Obywatelskiego. Do rozdania jest 100 tys. zł.

Głosować można m.in. na: koncerty, nowe aplikacje internetowe, gry miejskie, warsztaty artystyczne. W sumie wybierać można z 25 propozycji. Wśród projektów jest jeden, który skierowany został do dzieci i młodzieży z terenu Miasta Zambrów i gminy Szumowa.

Projekt nazwano „Pogranicze”. Jego głównym celem ma być kontynuacja rozwoju artystycznego uzdolnionej młodzieży poprzez naukę fotografii. Warsztaty poprowadzone zostaną w kilkunastu miejscowościach na terenie województwa podlaskiego, w tym w Zambrowie i Szumowie. Realizację zaplanowano na okres kilku miesięcy od marca do września 2013 roku. Będą to 10-godzinne zajęcia z profesjonalnym sprzętem fotograficznym. W trakcie zajęć realizowane będą indywidualne i grupowe projekty fotograficzne. Na zakończenie warsztatów prace uczestników zaprezentowane zostaną na wspólnej wystawie fotograficznej w Białymstoku w ramach Białostockiego Miesiąca Fotografii Interphoto, która następnie będzie prezentowana w poszczególnych miasta uczestniczących w projekcie.

- „Prowadząc warsztaty fotograficzne zauważyłem duże zainteresowanie tematyką fotografii. Szczególnie było to widoczne w mniejszych miejscowościach, gdzie oferta edukacyjna i kulturalna jest znacznie uboższa w porównaniu z Białymstokiem.” - mówi Marcin Idźkowski, pomysłodawca projektu „Pogranicze”.

Aby projekt mógł ruszyć potrzebne jest dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł. Znaczna część tej kwoty - 17 tys. zł przeznaczona zostanie na przeprowadzenie warsztatów fotograficznych w 17 miejscowościach. Pozostałe 3 tys. zł - na organizację wystawy fotograficznej w Białymstoku i wydanie 1000 kartek pocztowych.

Chcąc zagłosować na projekt należy wypełnić formularz, który załączamy do artykułu i wysłać go na adres e-mail: budzet@wrotapodlasia.pl. Zbieranie głosów zakończy się 11 marca. Wyniki ogłoszone zostaną już następnego dnia. W imieniu pomysłodawcy projektu zachęcamy do głosowania. Jednym warunkiem jest ukończenie 16 lat.

ŁL


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: