REKLAMA:

Prywatna świetlica socjoterapeutyczna

wiadomości lokalne
29.01.2004 r., godz. 09.00
Od stycznia 2003 roku, w jednym z prywatnych mieszkaniu przy ul. Wilsona w Zambrowie istnieje świetlica socjoterapeutyczna. Niepełnosprawne dzieci uczęszczają tam na zajęcia indywidualne, dzięki którym uczą się jak pokonywać bariery zdrowotne. Zajęcia dostosowywane są do indywidualnych potrzeb dzieci, a do świetlicy trafiają dzieci z naprawdę różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Świetlicę prowadzi Pani Grażyna Bukowska, wychowawczyni w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Zambrowie.
W świetlicy dzieci mogą rysować, malować czy wycinać, usprawniając swoje ręce i doskonaląc logiczne myślenie. Pod czujnym okiem wychowawczyni - ćwiczą koordynację ruchową oraz uczą się otaczającego świata. Są to bardzo ważne zajęcia, które przygotowują dzieci do samodzielnego życia.
W świetlicy spotykają się nie tylko dzieci, jest to również miejsce dla rodziców, miejsce gdzie mogą oni znaleźć potrzebne im wsparcie, poradę psychologa, pedagoga czy terapeutki.
W grudniu "Stowarzyszenie Szansa", którego założycielką jest Pani Teresa Szumowska otrzymało od amerykańskiej organizacji ciepłe kurtki, które trafią do najbardziej potrzebujących. To właśnie w jej 3-pokojowym mieszkaniu znajduje się świetlica socjoterapeutyczna. Pani Szumowska znana jest w Zambrowie jako była dyrektorka Domu Kultury. Obecnie poświęciła się pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.
Od stycznia "Stowarzyszenie Szansa" rozpoczęło realizację programu "Świetlica – moje miejsce", który finansowany jest przez Fundację S. Batorego oraz Commercial Union.
GZAW


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: