REKLAMA:

Niecodzienny koncert

kultura
19.01.2004 r., godz. 06.35
Robert Kulesza w trakcie koncertu /Fot. GZAW
W dniu wczorajszym w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej o godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. z okazji 15-lecia istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Uczniowie i nauczyciele tej szkoły przygotowali wyjątkową oprawę muzyczną. Przybyłych na Mszę parafian zachwyciły dzieci grające na skrzypcach, gitarze oraz chór szkoły muzycznej.

Po Mszy, wiele osób zostało na koncert organowy w wykonaniu Roberta Kuleszy - absolwenta zambrowskiej Szkoły Muzycznej. Była to niepowtarzalna okazja wysłuchania barokowych utworów organowych w wykonaniu utalentowanego muzyka, ponieważ w Zambrowie nie często organizowane są takie koncerty.
Dwudziestoletni muzyk oczarował słuchaczy mistrzowskim wykonaniem bardzo trudnych polifonicznych utworów Jana Sebastiana Bacha i Gordona Younga: Preludium i fuga C-dur "Bożonarodzeniowe", Wachef auf uns die Stimme, Fantazje i fuga c-moll, Ich ruf zu dir Herr Jesu Christ, Koncert organowy G-dur cz.I oraz - Toccata c-moll.
GZAW


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: