REKLAMA:

Obchody 15-olecia Szkoły Muzycznej

kultura
15.01.2004 r., godz. 06.30
Uczniowie szkoły muzycznej w trakcie jednego z ostatnich koncertów /Fot. GZAW
Rok 2004 jest rokiem jubileuszowym jednej z najmłodszych szkół muzycznych w regionie północno-wschodnim - Państwowej Szkoły muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie.

Piętnaście lat temu w dniu 1 stycznia 1989 rok decyzją ówczesnego Wojewody Łomżyńskiego została powołana PSM I stopnia w Zambrowie. Powstała ona w wyniku przekształcenia filii szkoły muzycznej, istniejącej od 1980 rok, w samodzielną szkołę muzyczną.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Uczniowie serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków naszej szkoły, uczniów, absolwentów i rodziców na uroczystości związane z Jubileuszem 15-olecia działalności szkoły.
W najbliższą niedzielę (18 stycznia) o godz. 12.00 w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Zambrowie zostanie odprawiona Msza Święta, po której (ok. godz. 13.00) odbędzie się Koncert Organowy Roberta Kuleszy. W czasie koncertu absolwent zambrowskiej szkoły muzycznej wykona 6 utworów: Preludium i fuga C-dur "Bożonarodzeniowe", Wachef auf uns die Stimme, Fantazje i fuga c-moll, Ich ruf zu dir Herr Jesu Christ, Koncert organowy G-dur cz.I - pięć pierwszych utworów J.S. Bacha oraz jedne utwór Gordona Young`a - Toccata c-moll.
W kolejną niedzielę (25 stycznia) o godz. 10.30 w Kościele p.w. Ducha Świętego w Zambrowie zostanie odprawiona kolejna jubileuszowa Masza Św.
Dyrekcja szkoły zaprasza do udziału w obu mszach.
Dyrektor PSM - Krzysztof Witkowski
Oprac: GZAW


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: