Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Pierwsze spotkanie „Przyjaciół Biblioteki”
edukacja
13.10.2016 r., godz. 12.10

Tak nazywa się klub czytelniczy utworzony przez drugoklasistów z zambrowskiej "Czwórki". Podczas pierwszego spotkania klubowicze uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach związanych z książkami, w tym zagadkach, rebusach, czy quizach czytelniczych. Podobne spotkania będą organizowane w bibliotece raz w miesiącu.

Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci jest jednym z wielu zadań bibliotekarzy. Nawyk czytania i miłość do książek to kapitał, który procentuje w dorosłym życiu.

Dlatego we wrześniu drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie utworzyli w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie klub czytelniczy ph. „Przyjaciele Biblioteki”. Jego opiekunem jest pani Aneta Komiażyk. Było to pierwsze z comiesięcznych spotkań, a jego tematem była bajka i jej bohaterowie.

Podczas pierwszego zebrania w bibliotece dziecięcej klubowicze aktywnie uczestniczyli w wielu zabawach z książką. Rozwiązywali zagadki, rebusy i quizy dotyczące znajomości bajek. Świetnie bawili się przy bajce słowno–ruchowej pt. „Czerwony Kapturek”. Wszystkie zabawy wywoływały wiele radości.

- „Godzinna wizyta w oddziale dla dzieci minęła dzieciom bardzo szybko. Uczniom zajęcia bardzo się podobały. Obiecały, że powrócą do biblioteki już za miesiąc.” – mówi Aneta Komiażyk, wychowawca świetlicy w SP4.


ŁC© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.