Zambrowski Portal Internetowy
www.zambrow.org


 
Przybywa zieleni w nowym parku [foto+video]
inwestycje
09.05.2016 r., godz. 16.00

Nowy park miejski nad rzeką Jabłonką wreszcie wygląda jak prawdziwy park. Wszystko dzięki wykonywanym nasadzeniom. Inwestycja w roślinność to część dużego zadania inwestycyjnego rozpoczętego w minionym roku przez Miasto Zambrów.

Realizacja drugiego etapu budowy nowego parku miejskiego pomiędzy ulicą Cmentarną, terenem kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej i rzeką Jabłonką już niebawem może sprawić, że nowy park stanie się ulubionym miejscem spacerów i rodzinnego wypoczynku wśród mieszkańców Zambrowa. Firma „RAFI” z Wysokiego Mazowieckiego cały czas prowadzi intensywne prace w zakresie nasadzenia zieleni i wykonania trawników. Efekty ich pracy widać z dnia na dzień.

W nowym, położonym malowniczo nad rzeką Jabłonką parku, w sumie ma pojawić się ponad 13 tysięcy roślin. Wśród nich: 76 drzew liściastych, 26 drzew iglastych, prawie 8 tysięcy krzewów (w tym ponad 4 tys. stanowić będą róże), 634 pnączy, 3700 krzewów żywopłotowych, 1289 krzewów iglastych oraz 30 bylin.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca listopada tego roku. Ich koszt wyniesie 298,5 tys. zł.

Przypomnijmy, że w minionym roku Miasto wykonało pierwszy etap tej inwestycji, w ramach którego powstały nowe alejki, tor pumptrack oraz zainstalowano monitoring. Wyznaczone zostało również miejsce pod przyszły plac zabaw. Dzieci powinny już móc z niego korzystać w Dzień Dziecka, bowiem zgodnie z rozstrzygniętym w marcu przetargiem montaż zabawek powinien zakończyć się do końca maja. Urządzenia wraz z wyposażeniem parku (ławkami i koszami na śmieci) będą kosztować ponad 137 tys. zł.
ŁC© Projekt i aktualizacja: WIRTUALNI, 2002 - 2018 r.